Najlepsze olejki eteryczne do leczenia ran zimnych

Najlepsze olejki eteryczne do leczenia ran zimnych

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Zimne rany, które są również nazywane pęcherzami gorączkowymi, mogą być swędzące, bolesne i zawstydzające. Zazwyczaj są one spowodowane wirusem opryszczki pospolitej.

Ranin można leczyć lekami przeciwwirusowymi, które mogą skrócić, jak długo trwają objawy. Istnieją również różne domowe środki zaradcze, które są używane w celu zmniejszenia ich dyskomfortu.

Ponadto przeprowadzono wiele badań, które pokazują związki w niektórych olejkach eterycznych, mogą pomóc w leczeniu zimnych ran.

Olejki eteryczne mogą mieć pewne zalety w zakresie leków. Na przykład olejki eteryczne zwykle powodują mniej działań niepożądanych niż leki przeciwwirusowe.

Chociaż mogą być pomocne w leczeniu objawów wirusa opryszczki pospolitej, olejki eteryczne mogą być szkodliwe, jeśli są przyjmowane doustnie. Gdy stosuje się do leczenia zimnych ran, oleje są nakładane miejscowo na skórę dopiero po zmieszaniu z olejem nośnym, takim jak olej słodki lub olej kokosowy.

W tym artykule patrzymy na to 10 olejków eterycznych, które sugerują badania, mogą pomóc w leczeniu zimnych ran.

olejki eteryczne dla ran zimnych

Następujące olejki eteryczne mogą być przydatne do leczenia ran zimnych:

Lavender

Olej lawendowy jest używany od lat w leczeniu różnych problemów, w tym podrażnień skóry i siniaków.

chociaż może nie mieć żadnego wpływu na wirusa, lawenda, lawenda Olej może być pomocny w zmniejszaniu bólu związanego z zimnymi ranami. W jednym badaniu wydawało się, że olej lawendowy może potencjalnie zmniejszyć ból i stan zapalny.

Po raz pierwszy ktoś używa oleju lawendowego, powinien go rozcieńczyć olejem nośnym. Jeśli nie ma reakcji, mogą być w stanie użyć silniejszej mieszanki.

Olej lawendowy może być również nierozcieniowy, ponieważ zwykle nie podrażnia skóry. Jeden lub dwie krople oleju lawendowego można zastosować bezpośrednio do bólu.

olej mięty mięty

W jednym badaniu wykazano, że olej miętowy hamuje aktywność obu wirusa opryszczki typu 1 typu 1 i typ 2. W badaniu stwierdzono, że olej miętowy może być przydatny w leczeniu nawracających infekcji opryszczki.

Kilka kropli oleju miętowego rozcieńczonego łagodniejszym olejem, takim jak olej migdałowy, można zastosować do bólu.

olej chryzantemu

Chociaż olej chryzantema może nie leczyć wirusa opryszczki pospolitej, badania sugerują, że olej ma silny działanie przeciwzapalne, co może zmniejszyć objawy.

Alergie na olej chryzantemu nie są rzadkie. Najlepiej przetestować niewielki obszar skóry przed użyciem olejku eterycznego na zimno. Nigdy nie nakładaj się bezpośrednio na skórę i zawsze rozcieńczaj w oleju nośnym.

Olej eukaliptusowy

Olej eukaliptusowy może być przydatny w leczeniu szkiełek ze względu na jego zdolność przeciwzapalną.

Artykuł w Journal of Ethnopharmacology wskazał, że olej eukaliptusowy może zmniejszyć stan zapalny. Zmniejszając stan zapalny, eukaliptus może przyspieszyć proces gojenia się przeziębienia.

Użytkownicy powinni upewnić się, że rozcieńcza olej eukaliptusowy w oleju nośnikowym przed nałożeniem go na skórę, aby uniknąć podrażnienia. Eukaliptus jest znanym alergenem, więc ludzie nie powinni go używać, jeśli mają reakcję.

Olej z goździki

Wpływ goździki został zbadany na wirusa opryszczki pospolitej, a także innych Wirusy, w tym zapalenie wątroby typu C.

Musza może mieć działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwwirusowe na wirusa opryszczki pospolitej. Może również zmniejszyć ból związany z zimnym obolaniem.

Ziwieżanie jest irytujące, jeśli zostanie zastosowane bezpośrednio na skórę. Należy go rozcieńczyć łagodniejszym olejem, takim jak olej kokosowy. Użytkownicy powinni zachować ostrożność przy stosowaniu mieszaniny do bólu.

olej rumiany

Olej z rumianku przerywa wchłanianie wirusa opryszczki https://harmoniqhealth.com w komórkach inaczej niż leki przeciwwirusowe, zgodnie z niektórymi badaniami.

Ten olej może być również przydatny w leczeniu odpornych na leki szczepów opryszczki. Ponownie olej rumianku należy rozcieńczyć w oleju nośnym, zanim został nałożony na skórę.

Olej z drzewa herbacianego

Według recenzji opublikowanej w International Journal of Dermatology, Tree Oil Tree Oil wykazał zdolność do zatrzymania lub zabicia wirusa opryszczki pospolitej.

Olej jest silny, więc najlepiej go ostrożnie użyć. Użytkownicy powinni rozcieńczyć go olejem nośnym, aby zmniejszyć szanse podrażnienia skóry.

Hyssop Oil

Badania o oleju hyzopowym wykazały, że olej eteryczny spowodował spadek aktywności wirusowej.

Kilka kropli oleju hysopy można rozcieńczyć i nakładać na zimny ból.

Olej z balsamu cytrynowego

Balsam cytrynowy, który jest również nazywany ekstraktem Melissa, Może mieć działanie przeciwwirusowe na wirusa opryszczki pospolitej.

Jedno badanie wykazało, że olej zapobiega penetracji wirusa opryszczki. Z bawełnianym wymazem trzy lub cztery razy dziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Olej tymiankowy

Został zbadany olej tymiankowy w celu ustalenia jego zdolności do leczenia wirusa opryszczki Jedno badanie wykazało, że olej eteryczny wykazuje działanie przeciwwirusowe przeciwko wirusowi.

olej tymiankowy powinien być zawsze rozcieńczony olejem nośnikowym, zanim zostanie zastosowany do zimnego bólu.

ryzyko i rozważania

podczas korzystania z E oleje sensowne do leczenia zimnych ran, ważne jest, aby zrozumieć ryzyko. Niektóre olejki eteryczne mogą być drażniące dla skóry i mogą uszkodzić skórę, jeśli są one stosowane zbyt dużo.

Reakcja alergiczna jest również możliwa podczas stosowania olejków eterycznych. Ule, zaczerwienienie lub swędzenie w miejscu zastosowania są oznakami reakcji alergicznej.

Jeśli powstają oznaki reakcji alergicznej, ludzie powinni natychmiast przestać używać oleju.

rozcieńczając an Olejek eteryczny z olejem nośnikowym może być użyteczny i konieczny. Rozcieńczenie oznacza, że ​​oleje nośne zapewniają lepsze wchłanianie, a także mniej podrażnienia skóry.

Wspólne oleje nośne stosowane do rozcieńczenia olejków eterycznych obejmują:

 • Olejek kokosowy
 • Olej ze słodkich migdałów
 • Oliwa z oliwek

Stosunek olejku eterycznego do oleju nośnika może się różnić. Zazwyczaj stosuje się stosunek 2–5 kropli olejku eterycznego rozcieńczonego w 1 uncji oleju nośnego.

Dodatkowe środki domowe dla ran zimnych

Oprócz olejków eterycznych, tam, tam są także innymi naturalnymi środkami domowymi, które mogą złagodzić objawy ran zimnych.

domowe środki, które mogą pomóc złagodzić objawy bólu przeziębienia, po zastosowaniu:

 • aloe vera
 • gorący lub zimny kompres
 • cynk
 • Witamina E
 • Witch Hazel

domowe środki nie zabijają Wirus opryszczki lub zapobiegają przyszłym rozbijaniu zimnych ran. Zamiast tego domowe środki zaradcze mogą złagodzić objawy bólu przeziębienia, takie jak ból, zaczerwienienie i swędzenie.

Podsumowanie

Zimne rany mogą być bolesne i denerwujące. Wymienione tutaj olejki eteryczne mogą pomóc zmniejszyć objawy i leczyć rany.

Rozsądnie należy pamiętać, że Stany Zjednoczone Administracja Żywności i Leków (FDA), które regulują leki, nie kontrolują użycia stosowania olejki eteryczne.

Pomocne może być skonsultowanie się z certyfikowanym aromaterapistą w celu znalezienia najlepszych marek i zastosowań różnych olejków eterycznych do zimnych ran.

Jeśli często występują zimne rany, tak jest, to jest Najlepiej jest również skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, czy potrzebne są dodatkowe zabiegi.

Olejki eteryczne wymienione w tym artykule są dostępne do zakupu online.

 • Kupuj olej lawendowy.
 • Kup olej miętowy.
 • Kupuj olej chryzantem. Li>
 • Kup olej rumianek.
 • Kupuj olej z drzewa herbacianego.
 • Kupuj olej Hyssop.
 • Kup olej z balsamu cytrynowego.
 • Kup olej tymiankowy.
 • Choroby zakaźne/bakterie/wirusy
 • Zdrowie seksualne/STDS

Medical News ma dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents